درباره ما

شرکت تعاونی  پدیده صبح کلار(سبز کوه ) به منظور کمک به صنعت کشاورزی و دامپروری در خصوص تولید و بسته بندی مواد غذایی خصوصا پرورش زنبور عسل و بسته بندی عسل طبیعی تولید شده  به روش مکانیزه و کاملا بهداشتی و رعایت استانداردها تشکیل و در سال 1391 احداث و فعالیت خود را شروع نموده  که محصولات آن به شرح زیربه اختصار توضیح داده شده است .

محصول این شرکت از شهد گل های دارویی دامنه کوه های سبز کوه و کلار و کوه های همجوار همچون زردکوه و کوهرنگ واقع در استان چهارمحال بختیاری که مملو از گیاهان متنوع داروئی بوده تهیه می گردد.

نزدیک به هفتصد گونه ی گیاهی در کلار و سبزکوه بختیاری شناسایی شده که قریب به پنجاه گونه آن در علم پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. که از جمله می توان به گیاهانی همچون شاه تره ، چز، مخلصه، پرسیاوشان، افسنطی، چویل، ریواس، فیالو، کرفس وحشی و بومادران نام برد.

همچنین در دامنه های سرسبز این کوههای معروف گونه هایی چون گون گزی، گون کتیرایی، گندمیان، خصوصأ گون که دامنه های این دو کوهستان را به شکل عجیبی پوشانده است و عسل تهیه شده این درختچه بوته ای بسیار خوش طعم و دارای خواص درمانی فراوانی می باشد.

عسل یک محصول غذایی مفید و یک اکسیر پرارزش است که از قرن ها پیش به عنوان عالی ترین و مقوی ترین غذا شناخته شده و همچنین به واسطه ویژگی های شفابخش به عنوان دارو و درمان اکثر بیماری ها در بین تمام ملل کاربرد داشته است.

عسل یکی از هدیه های ارزنده و پرارزش طبیعت میباشد. خصوصا عسل تولیدی کشور ما که منحصربفرد بوده و در نوع خود بی نظیر است ولی متاسفانه این نعمت الهی و اکسیر حیات که از هر نظربرتری ممتاز و چشمگیری نسبت به همه مواد غذایی و خوراکی را دارد به علت عدم شناخت کافی هنوز جایگاهی در سطح قابل قبول در بین ما پیدا ننموده است.

بدین منظور این شرکت ضمن توزیع عسل طبیعی و سالم سعی خواهد نمود خواص آن ها را تک تک و به نحو مطلوب جهت استفاده بهتر هموطنان عزیز ارائه نماید